Ar buhalterių darbas taps labiau automatizuotas?

By 2017 lapkričio 15Uncategorized @lt

Buhalterio darbas – svarbus ir atsakingas, jis turi didelės reikšmės visai įmonės veiklai. Jeigu įmonės buhalterija vedama netikslingai ir daromos klaidos, galimi net finansiniai nuostoliai. „Swedbank“ atlikta apklausa parodė, kad apskaitos klaidos dažnai atsitinka dėl buhalteriui nesuteikiamų įrankių, t.y. buhalteriai naudojasi ne programinėmis įrangomis, o dokumentus veda į popierines darbaknyges. O tie kurie naudojasi apskaitos programomis, vis vien visus duomenis suveda rankiniu būdu, kasdien peržiūri daugybę sąskaitų, formuoja bankinius pavedimus ir kt., dėl šios priežasties, klaidos buhalterijoje – gana dažnas atvejis.

Norint išvengti šių klaidų, geriausias būdas būtų naudoti kompleksinę buhalterinę apskaitą, kuri yra automatizuota. Ši elektroninė sistema leidžia sumažinti buhalterių darbą bei išvengti tam tikrų klaidų. Tačiau dažnu atveju, mažesnėms ar vidutinėms įmonėms, sistema yra per brangi.

Antanas Sagatauskas, „Swedbank“ Verslo bankininkystės vadovas, komentuoja, kad automatizavus apskaitos operacijų internetinėje bankininkystėje, buhalteriams kur kas palengvintų kasdienes apskaitos operacijas ir taip būtų galima išvengti žmogiškųjų klaidų.

Daugiau skaitykite: čia