Finansų ministerija siūlo viešojo sektoriaus apskaitą tvarkyti centralizuotai

By 2017 lapkričio 29Uncategorized @lt

Visai nesenai Finansų ministerija Seimui pasiūlė pataisas, kurios leistų apskaitos ir personalo valdymo funkcijas teikti centralizuotai. Kadangi šiuo metu naudojama daug skirtingų apskaitos programų, siūloma pataisa leistų įmonėms sutaupyti nemažą dalį finansų. Taip pat parengtame projekte nustatytos viešojo subjekto vadovo pareigos ir atsakomybė, kuomet jo įstaigos apskaita yra centralizuota.

„Tai tarptautiniu mastu plačiai paplitęs ir pripažintas kaip pažangus modelis, kuris leidžia sutaupyti valstybės išteklius. Šiuo metu įstaigos naudoja apie 30 skirtingų buhalterinės apskaitos, 20 – įstaigų darbo užmokesčio skaičiavimo ir 20 – personalo administravimo informacinių sistemų. Tiek telkiant kompetencijas, tiek telkiant ir integruojant sistemas numatoma, kad vien tik Vyriausybei atskaitingoms įstaigoms tai leistų kasmet sutaupyti iki 40 mln. Eur“, – skaičiuoja Vilius Šapoka, finansų ministras.

Vyriausybė šį projektą siūlo svarstyti skubos tvarka, kuri ir nustatytų tikslesnę pataisos priėmimo tvarką, tačiau dėl Buhalterinės apskaitos

Šaltinis: čia