„Sodra“ išsiuntė pakartotinius priminimus dėl ilgalaikio darbo išmokos

By 2017 spalio 19Uncategorized @lt

Jeigu asmuo vienoje darbovietėje išdirbo daugiau nei 5 metus ir buvo atleistas ne dėl savo kaltės, jis gali kreiptis į „Sodrą“ ir gauti ilgalaikio darbo išmoką.

Norint gauti išmoką, atleistasis turi būti:

  1. Darbovietėje išdirbęs ilgiau nei 5 metus;
  2. per 3 mėnesius nuo atleidimo su tuo pačiu darbdaviu nesudarė naujos darbo sutarties;
  3. Atleistas pagal DK 57 straipsnį, t.y. darbdavio iniciatyva ne dėl savo kaltės;
  4. Prašymą dėl išmokos pateikęs ne vėliau kaip per puse metų po atleidimo.

Pasak „Sodros“ direktoriaus pavaduotojo J. Miskio, paraiškas dėl išmokos gavimo yra pateikia 209 apdraustieji. Bet pagal turimus duomenis, teisę kreiptis dėl ilgalaikio darbo išmokos turi beveik 500 iš darbo atleistų asmenų. Šie apdraustieji, jeigu yra nurodę elektroninį paštą asmeninėje „Sodros“ paskyroje, buvo informuoti elektroniniu laišku, kad turi teisę pateikti prašymą dėl išmokos. „Sodra“ matydama mažą besikreipiančiųjų skaičių, šią savaitę išsiuntė dar vieną laišką, primindama apie teisę kreiptis dėl ilgalaikio darbo išmokos.

Išmokos dydis kiekvienam apdraustajam skirtingas. Jis apskaičiuojamas pagal paskutiniųjų 12 mėnesių atlyginimų dydį ir kiek metų asmuo dirbo toje darbovietėje. Tiems, kurie įmonėje išdirbo nuo 5 iki 10 metų 5 iki 10 metų išmokama vieno mėnesio darbo užmokesčio dydžio ilgalaikio darbo išmoka, dirbusiems nuo 10 iki 20 metų – dviejų, dirbusiems daugiau kaip 20 metų – trijų mėnesių išmoka.

Daugiau skaitykite: čia