Įmonės likvidavimas

Sutvarkome visus Jūsų įmonės likvidavimo procesus.

Verslą vykdyti norinčių asmenų pradžią - juridinio asmens steigimas. Tačiau lygiai kaip ir juridinio asmens steigimo, svarbi ir juridinio asmens likvidavimo procedūra, kai nusprendžiama veiklos nebevystyti.

Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, yra numatyti 7 likvidavimo pagrindai. Dažniausiai praktikoje pasitaikantys likvidavimo atvejai iš minėtų 7 pagrindų yra du:

 • Savanoriškas - pačių juridinių asmenų dalyvių sprendimas nutraukti juridinio asmens veiklą.
 • Priverstinis - priverstinį likvidavimą dar būtų galima paskirstyti į dar porą pogrupių:
  • teismo ar kreditorių susirinkimo sprendimas likviduoti juridinį asmenį dėl bankroto
  • inicijuotas valstybinės institucijos, juridinių asmenų registro tvarkytojo sprendimas likviduoti juridinį asmenį.

Sprendimo teisę likviduoti įmonę patiems jūs įgyjate tuo atveju, kai priimate sprendimą likviduoti ją savanoriškai.

Kodėl svarbu likviduoti juridinį asmenį savanoriškai?

Yra net kelios svarios priežastys, kodėl likvidavimo procedūra yra svarbi juridinio asmens gyvavimo cikle. Tai ne tik padės išvengti valstybės numatytų sankcijų (pvz., paskirtų baudų už įstatymuose numatytą pareigų nevykdymą mokėjimo), bet ir supaprastins bendradarbiavimą su valstybės institucijomis ar bankais imantis kitų veiklų.

Juridinį asmenį likviduoti savanoriškai verta ir todėl, kad likviduojant juridinį asmenį dalyvių sprendimu, likęs turtas yra paskirstomas juridinio asmens dalyviams. Tuo tarpu, jeigu juridinis asmuo likviduotas priverstinai, tai yra Teismo/Kreditorių susirinkimo ar Juridinių asmenų registro tvarkytojo iniciatyva, dalyviams kyla problemų dėl likusio turto, tam jie turės kreiptis į teismą.

Kuo mes galime padėti Jums?

Likviduojant įmonę, įstatymai numato prievolę paskirti likvidatorių. Šis žmogus įmonės likvidavimo cikle atsakingas už visų reikalingų dokumentų surinkimą ir jų pateikimą institucijoms. Procesų skaičius visame kontekste yra ženklus, ir neturint specifinių žinių, prarandamos svarbiausias žmogaus turtas - jo laikas.

Jums priėmus sprendimą likviduoti įmonę savanoriškai, mes galime, norime ir būtinai padėsime Jums išspręsti visus „galvos skausmą“ šia tema sukeliančius klausimus.

 • Mums svarbu bus suprasti, ar norite likvidatoriumi būti paskirtas Jūs pats, ar šią prievolę perduosite mums.
 • Sutarę dėl likvidatoriaus - nesvarbu ar juo nuspręsite būti Jūs pats ar patikėsite šį uždavinį mūsų komandai, supažindinsime Jus su konkrečiu planu ir jo pasiskirstymu laike.

Kodėl mes?

 • Turime sukaupę ilgametę patirtį ir profesionalią komandą.
 • Esame likvidavę ne vieną dešimtį įmonių.
 • Esant poreikiui, galime išskaidyti mokėjimą už teikiamą paslaugą dalimis. Šis klausimas - susitarimo reikalas.Parašykite arba paskambinkite mums ir operatyviai viską aptarsime!

arrow right