Metinės finansinės ataskaitos

Sėkmingi finansiniai metai – tai ne tik pliusas pelno eilutėje

Sėkmingi finansiniai metai – tai ne tik pliusas pelno eilutėje, tai laiku pateiktos finansinės ataskaitos ir tvarkingai sumokėti mokesčiai. Kodėl? Atlikus visas prievoles verslas gali ramiai džiaugtis prabėgusių metų rezultatais ir laisvai disponuoti savo kapitalu žinodami, jog visi įsipareigojimai yra padengti.Ar ataskaitos reikalingos tik VMI?


Kasmetinės finansinės ataskaitos yra būtinos ne tik valstybei ar ir rinkliavų apskaičiavimui, bet ir pačiai įmonei. Juodu ant balto matydama savo finansinius srautus, grynąjį pelną arba nuostolių pasiskirstymą, įmonė gali planuoti, dėliotis strateginius tikslus bei svarstyti efektyvų išlaidų kontrolės planą ar priimti kitus kritiškai svarbius sprendimus.


MITAS. Nevykdžiau veiklos, neteikiu ataskaitų?

Gajus mitas, kad toms įmonėms, kurios nevykdo veiklos neturi teikti ir ataskaitų... Juk pinigų srautų nebuvo! Tačiau tai ne tiesa. Kiekvienas juridinis ir fizinis asmuo (jeigu yra įregistruota individuali veikla arba išimtas verslo liudijimas) turi teikti metines deklaracijas apie savo veiklos pajamas.


Kaip išvengti VMI baudų?

Panaudokite savo finansinius resursus investicijoms, ne baudų, už finansinių ataskaitų netikslumus ar vėlavimą, padengimui. Ne retai nekokybiškos, atmestinai paruoštos ataskaitos lemia tai, kad įmonės gauna finansines sankcijas bei turi sumokėti papildomus mokesčius. Juk norisi savo veiklos finansus planuotis be nuokrypių! Patikėdami atskaitų formavimą „Interna grupė“ komandai galėsite dėlioti ilgalaikius strateginius planus remdamiesi tikslia savo finansine situacija.

Taigi, metinės finansinės ataskaitos – tai ne tik prievolė ir būtinybė, tai yra dar vienas būdas užtikrintai žingsniuoti į verslo sėkmę


Kokias ataskaitas teikia Interna grupė?

Mūsų komanda gali padėti nuimti įtampą, susidariusią dėl finansinių ataskaitų rengimo ir pasirūpinti jomis už jus.


Atliekame šias paslaugas:

- Ruošiame metinius balansus už 2023;

- Rengiame metinę pelno mokesčio deklaracija;

- Paruošėme Išmokų fiziniams asmenims metine deklaraciją GPM312;

- Pildome forma FR0438 apie kontroliuojamuosius ir kontroliuojančius asmenis;

- Atliekame pilną privalomą metines finansines atskaitomybes rengimo paketą, kurį pateikiame VĮ Registrų Centrui;

- Padedame tvarkingai pateikti ir kitas privalomas deklaracijas už 2023 metus;

- Atliekame NT mokesčio deklaravimą už 2023;Kaip ir kiekvienais metais finansines:

Uždarosioms akcinėms bendrovėms ataskaitas būtina pateikti iki gegužės pabaigos, tad už 2023 metus informacijos VMI laukia iki 2024-05-31;

Mažosioms bendrijoms ataskaitas būtina pateikti iki kovo pabaigos, tad už 2023 metus informacijos VMI laukia iki 2024-03-31;

Fiziniam asmenims deklaracijas būtina pateikti iki gegužės pradžios, tad už 2023 metus informacijos VMI laukia iki 2024-05-02.


Svarbu! Patariame nelaukti termino pabaigos ir ataskaitas ruošti kuo ankščiau, nes palikus darbus termino pabaigai gali kiti įvairių apskaitos klausimų. VMI konsultuoja darbo dienomis, tačiau didžiausias srautas užklausų juos pasiekia gegužės pabaigoje, tad gali būti sudėtinga sulaukti skubios pagalbos.